Program Pierwsze Mieszkanie – co warto wiedzieć o tym programie?

Podwyżki stóp procentowych w 2022 roku okazały się ogromnym problemem dla osób posiadających kredyt hipoteczny. Raty takiego kredytu mogły wzrosnąć nawet o 100%! Wyższe stopy procentowe oznaczają także większe trudności z otrzymaniem kredytu. W odpowiedzi na potrzeby osób przemierzających się do zakupu własnego mieszkania, Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało specjalny program: „Program Pierwsze Mieszkanie”. Co powinieneś wiedzieć na ten temat?

program pierwsze mieszkanie

Jakie są podstawowe założenia programu Program Pierwsze Mieszkanie?

W ramach programu „Program Pierwsze Mieszkanie” osoby biorące kredyt na zakup mieszkania mogą liczyć na dopłaty, które będą przysługiwały przez 10 kolejnych lat. Wysokość dopłaty do raty kredytu to różnica pomiędzy stałą stopą ustaloną o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie, a oprocentowaniem kredytu ze stopą 2%. W uproszczeniu, możesz spodziewać się wysokości raty, jaką otrzymałbyś przy stopie procentowej w wysokości 2%. W przypadku kredytów o wartości 500,000 zł, dopłaty do pierwszych rat mogą wynieść nawet ponad 2,5 tys. zł. Raty kapitałowo-odsetkowe będą malejące, co oznacza, że wysokość raty i dopłaty będą się zmieniać w czasie.

bezpieczny kredyt

Kto będzie mógł skorzystać z programu Pierwsze Mieszkanie?

Program Pierwsze Mieszkanie – Bezpieczny Kredyt 2% jest adresowany do osób, które nie ukończyły jeszcze 45. roku życia, a ponadto nigdy nie posiadały własnego mieszkania, domu lub spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. O kredyt będą mogły ubiegać się zarówno osoby samotne, małżeństwa, jak również pary wychowujące dziecko. W przypadku małżeństw z dziećmi, warunek wieku musi spełniać przynajmniej jedna osoba. W ramach programu „Bezpieczny Kredyt 2%” zyskasz możliwość zakupu mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego. Nie obowiązuje przy tym limit cen za 1m².

Jaka będzie maksymalna kwota kredytu?

Maksymalna kwota kredytu, jaką będzie można zaciągnąć zgodnie z powyższymi warunkami, wynosi: 500,000 zł w przypadku jednej osoby oraz 600,000 zł w przypadku małżeństwa lub rodziców z dzieckiem. Program Pierwsze Mieszkanie – Bezpieczny Kredyt 2% z pewnością pomoże wielu młodym osobom spłacić zobowiązanie, jednak niekoniecznie ułatwi wzięcie kredytu. Czytając regulamin tego programu znajdziemy zapis, który głosi, że kredytobiorca musi posiadać zdolność kredytową adekwatną do kwoty kredytu, jaki chce uzyskać. Istotną informacją jest również to, że powyższy program będzie łączył się z programem „Mieszkanie bez wkładu własnego”.

Korzyści wynikające z kupna mieszkania u Dewelopera Budros w ramach programu Pierwsze Mieszkanie:

  • szeroki wybór mieszkań w naszych inwestycjach,
  • znakomitą ofertę cenową,
  • harmonogram płatności dostosowany do programu,
  • opiekę Biura Sprzedaży Mieszkań w trakcie całego procesu zakupu mieszkania,
  • wsparcie niezależnego eksperta kredytowego,
  • ocenę zdolności kredytowej,
  • wstępną weryfikację przystąpienia do programu Pierwsze Mieszkanie.

Więcej szczegółów odnośnie oferty mieszkaniowej Dewelopera Budros dostępnej w ramach Programu Pierwsze Mieszkanie już wkrótce!

Aktualności