Mieszkania dwupokojowe w Gdańsku – przewodnik dla kupujących

Dwupokojowe mieszkania w Gdańsku

Korzyści z posiadania dwupokojowego mieszkania

Dwupokojowe mieszkania są popularnym wyborem dla wielu osób, niezależnie od ich statusu życiowego. 

Oto kilka korzyści z posiadania takiego mieszkania:

 1. Elastyczność: Dwupokojowe mieszkania oferują więcej przestrzeni niż kawalerki, co daje większą swobodę w aranżacji wnętrza. Można wykorzystać dodatkowy pokój jako sypialnię, biuro domowe, pokój dla dziecka lub gościnny.

 2. Wynajem: Jeśli jesteś właścicielem, ale nie zamierzasz tam mieszkać, dwupokojowe mieszkania są atrakcyjne dla wynajmu. Możesz także wynająć drugi pokój, aby pomóc w pokryciu kosztów kredytu hipotecznego.

 3. Wzrost wartości: Mieszkania są dobrą inwestycją. Właściwie wybrane i utrzymane mieszkanie dwupokojowe może z czasem zyskać na wartości.

Na co uważać przy zakupie nowego dwupokojowego mieszkania w Gdańsku

Zakup mieszkania to poważna decyzja, która wymaga starannego rozważenia.

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę kupując mieszkanie z rynku pierwotnego:

 1. Lokalizacja: Czy jest blisko do pracy, placówek edukacyjnych, sklepów lub punktów usługowych? Gdzie jest najbliższy przystanek autobusowy lub tramwajowy? Jak daleko jest do stacji SKM (Szybka Kolej Miejska) i PKM (Pomorska Kolej Metropolitalna)? Czy w najbliższej okolicy znajdują się tereny zielone? Czy jest blisko do centrum, do plaży? Czy okolica jest bezpieczna?

 2. Standard wykończenia: Co obejmuje standard wykończenia mieszkań w danej inwestycji? Czy istnieje możliwość wykończenia mieszkania pod klucz? Jak zostaną zaaranżowane części wspólne?

 3. Komórka lokatorska i miejsce postojowe: Czy w danej inwestycji jest możliwość nabycia komórki lokatorskiej oraz miejsca postojowego naziemnego lub w hali garażowej? Jaka jest ich forma własności?

 4. Dodatkowa przestrzeń wspólna: Czy w danej inwestycji zaplanowano dodatkowe przestrzenie wspólne, jak np. sala fitness, pomieszczenie rowerowe lub studio coworking?

 5. Koszty eksploatacyjne: Jakie są miesięczne koszty utrzymania mieszkania, takie jak czynsz, opłaty za media, podatki?

Zalety posiadania mieszkania dwupokojowego w Gdańsku

Gdańsk to jedno z najciekawszych miejsc do życia w Polsce. 

Oto kilka zalet posiadania mieszkania dwupokojowego w tym mieście:

 1. Atrakcyjna lokalizacja: Gdańsk oferuje czyste powietrze, liczne zielone tereny i parki oraz morze, co sprawia, że można się tu poczuć jak na całorocznych wakacjach.

 2. Dobra komunikacja: Gdańsk oferuje dobrą komunikację publiczną. Zaliczamy do niej liczne połączenia autobusowe, tramwajowe, ale także SKM oraz PKM. Ponadto Gdańsk posiada wiele dróg rowerowych, a w 2023 roku ruszyło Mevo, czyli miejska wypożyczalnia rowerów elektrycznych, która cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

 3. Rozwinięta infrastruktura: Gdańsk oferuje bogatą bazę handlowo-usługową, co sprawia, że wszystko, czego potrzebujesz, jest na wyciągnięcie ręki.

 4. Nauka i biznes: Olivia Business Centre, Alchemia, Inkubator STARTER, Gdański Park Naukowo-Technologiczny to strefy, które przyciągają wiele międzynarodowych firm i start-upów, co tworzy możliwości odnalezienia zatrudnienia na bardzo dobrych warunkach. Ponadto w Gdańsku znajdują się aż cztery publiczne uczelnie: Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Gdański oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu.

Charakterystyczne cechy gdańskiego rynku nieruchomości

Przed zakupem mieszkania w Gdańsku, powinniśmy wiedzieć o charakterystyce tego rynku nieruchomości:

 1. Wysokie ceny nieruchomości oraz najmu: Ograniczona dostępność terenów nadających się pod budowę nowych inwestycji oraz atrakcyjna lokalizacja Gdańska sprawiają, że ciągle brakuje mieszkań dla nowych mieszkańców, a w konsekwencji ceny nieruchomości w tym mieście są wyjątkowo wysokie i stale rosną.

 2. Sezonowość rynku najmu: Gdańsk, jako popularne miasto wśród turystów, charakteryzuje się wysokim popytem na wynajem krótkoterminowy, szczególnie w okresie letnim. W związku z tym należy zwrócić uwagę, czy kupno mieszkania w danej lokalizacji jest dla nas właściwe.

Mieszkania dwupokojowe w Gdańsku dostępne w ofercie dewelopera Budros

Deweloper Budros oferuje aktualnie dwupokojowe mieszkania w dwóch atrakcyjnych lokalizacjach: Duet Jaśkowa Dolina i Nowe Kowale Plus.

 1. Duet Jaśkowa Dolina: Zamieszkaj w sąsiedztwie wyjątkowo zielonych terenów przy prestiżowej ulicy Jaśkowa Dolina, we Wrzeszczu Górnym. Poznaj naszą kameralną inwestycję składającą się z dwóch budynków mieszkalnych. Znajdziesz tutaj ustawne dwu, cztero oraz pięciopokojowe mieszkania z przynależnymi ogródkami i balkonami. Sprawdź, jak będzie wyglądać Studio Coworking udostępnione dla przyszłych mieszkańców inwestycji. Aktualnie dostępne mieszkania oraz informacje o inwestycji tutaj.

 2. Nowe Kowale Plus: Zamieszkaj w południowej okolicy Gdańska. Budowa tego projektu jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie budżetowych nieruchomości dla osób młodych oraz rodzin z dziećmi. Jest do również doskonała inwestycja dla osób chcących wynająć nieruchomość. Na terenie osiedla powstaną cztery budynki mieszkalne z mieszkaniami dwu i trzypokojowymi. Informacje o inwestycji oraz aktualnie dostępne mieszkania w trzecim etapie inwestycji można znaleźć tutaj.

Proces zakupu mieszkania dwupokojowego w Gdańsku

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem dwupokojowego mieszkania w Gdańsku, oto kilka kroków, które musisz podjąć:

 1. Zidentyfikuj swoje potrzeby oraz możliwości finansowe: Zastanów się, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania odnośnie mieszkania, a także ustal swój budżet. Należy sprawdzić swoją zdolność kredytową, zgromadzony wkład własny lub zdolność do finansowania gotówkowego.

  Tutaj może pomóc nasz ekspert finansowy. Zapraszamy do kontaktu 664 055 795, beata.piotrowska@grupaang.pl.

 2. Znajdź odpowiednie mieszkanie od sprawdzonego dewelopera: Przejrzyj oferty mieszkań dostępnych na rynku i wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają. Pamiętaj, aby zweryfikować doświadczenie i wiarygodność dewelopera oraz jakość oddawanych przez niego mieszkań.

  Firma Budros posiada ponad 30-letnie doświadczenie. Jako jedni z nielicznych deweloperów ukazujemy na naszej stronie ceny nieruchomości, komórek lokatorskich oraz miejsc postojowych. Uchodzimy za profesjonalnego oraz terminowego dewelopera, który może pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami, a także drugim miejscem w rankingu na najlepszego dewelopera wg. użytkowników serwisu trójmiasto.pl.

 3. Skontaktuj się z deweloperem: Skontaktuj się z deweloperem, aby dowiedzieć się więcej o wybranym mieszkaniu.

 4. Złóż ofertę: Jeśli mieszkanie spełnia Twoje oczekiwania, złóż ofertę kupna.

  Pamiętaj, że Deweloper Budros jest otwarty na rozmowy negocjacyjne.

 5. Załatw formalności: Po zaakceptowaniu oferty, będziesz musiał załatwić wszelkie formalności związane z zakupem mieszkania, takie jak podpisanie umowy i uregulowanie płatności.

Pamiętaj, że zakup mieszkania to poważna decyzja, która wymaga starannego rozważenia. Zawsze warto skonsultować się z ekspertem ds. nieruchomości, aby upewnić się, że podejmujesz właściwą decyzję. Skontaktuj się z nami +48 662 231 906, +48 784 065 494, mieszkania@budros.pl i umów się na spotkanie w naszym Biurze Sprzedaży Mieszkań przy ulicy Kozietulskiego 1 w Gdańsku.

Aktualności